Jaka woda do firmy? Odpowiadamy!

Dostęp do pitnej wody w zakładzie pracy to obecnie standard. Odwodnienie może powodować bóle głowy, obniżenie energii i wiele innych problemów zdrowotnych, które mogą spowodować zmniejszenie wydajności naszych pracowników. Jeśli stoisz przed wyborem dostawcy wody pitnej, świetnie trafiłeś. Przeczytaj artykuł, który odpowie na wszystkie Twoje wątpliwości.

Smak jest istotny

Ciężko dogodzić wszystkim pracownikom, szczególnie jeśli zarządzasz firmą, która zatrudnia ich wielu. Niełatwo też wybrać najsmaczniejszą wodę, gdy nie zna się jej smaku. Na szczęście większość hurtowni ma w asortymencie kilka różnych rodzajów wód, dzięki czemu możemy je przetestować, zanim zdecydujemy się na jeden rodzaj. Warto zwrócić uwagę na zawartość składników mineralnych. Woda do biura źródlana zawiera ich mniejsze ilości w porównaniu do jej wysoko zmineralizowanego odpowiednika.

Z gazem czy bez?

W przypadku, gdy i tak planujemy mieć dwa dystrybutory, to pytanie nie powinno stanowić problemu. Wystarczy zamówić dwa rodzaje, by każdy z pracowników miał dostęp do swojej ulubionej wody. Co w sytuacji, kiedy prowadzimy niewielką firmę i nie potrzebujemy dwóch dystrybutorów? Świetnym kompromisem będzie woda lekko gazowana woda dla pracowników. Powinna trafić w gusta wszystkich osób. Jeżeli masz dobry kontakt ze swoimi współpracownikami, możesz też przeprowadzić ankietę, być może wszyscy wybiorą jednogłośnie.

Gdzie kupić wodę do firmy?

Nawet najtańsze z dyskontów spożywczych nakładają na swoje produkty dość wysokie marże. Najlepiej zdecydować się na współpracę z jedną hurtownią spożywczą, która regularnie będzie dostarczać wodę do biura. Dzięki temu zyskasz nie tylko pieniądze, ale i czas. Hurtownia zajmie się takimi zadaniami jak dostawa wody do biura, a Ty nie będziesz musiał stać w kolejkach i dźwigać butelek. W przypadku stałej umowy dużo łatwiej rozliczysz faktury.

Butelki, baniaki czy dystrybutory?

Jak przy większości produktów obowiązuje zasada, że im większe opakowanie, tym mniejsza cena na jednostkę. Małe butelki mogą sprawdzić się podczas konferencji, żeby każdy miał do nich wygodny dostęp nie wstając z krzesła. Baniaki mogą być dobrym rozwiązaniem dla niewielkich biur. Pamiętaj jednak, że najlepszą cenę produktu uzyskasz, zamawiając od razu całą paletę, a nie każdy ma tyle przestrzeni, by móc ją przechowywać. Dystrybutory to doskonały sposób dostarczania wody pitnej do małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Nie musimy martwić się o stałe dostawy, bo dystrybutor zrobi to za nas. To też jedna z najbardziej ekonomicznych opcji.

Artykuł sponsorowany

Redakcja kreatywna-edukacja.pl