Najlepsze książki na prezent. Co warto podarować?

Książka może być doskonałym pomysłem na prezent na wiele okazji, na przykład na urodziny, imieniny, pod choinkę albo na Dzień Matki lub Dziadka. Jakie książki najlepiej będą nadawały się do podarowania bliskiej osobie? Zobacz przygotowaną przez nas listę!

Beletrystyka – nowa i klasyka

Najczęściej prezencie wręczane są książki beletrystyczne, które doskonale nadają się na prezent na wiele okoliczności. Do tej kategorii zaliczyć można również różne rodzaje książek – polskich i zagranicznych autorów. Co wybrać na prezent?

Bardzo popularne jest wręczanie najnowszych książek znanych autorów, dlatego też warto sprawdzić, jakie z nich obecnie są na listach bestsellerów. Świetnym wyborem będzie kryminał, który zapewni emocje od pierwszej do ostatniej karty.

Pod uwagę warto też wziąć książki zaliczane do światowej klasyki. Z pewnością będą one dobrym wyborem dla kogoś, kto lubi spędzać czas na czytaniu. Można zdecydować się wtedy na książki w kategorii fantastyki albo science-fiction, ale tak naprawdę wszystko będzie zależało do tego, komu chcemy wręczyć taki podarunek.

Książki kucharskie

Świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej nam osoby będą również książki kucharskie. Takie książki można znaleźć w sprzedaży w wielu wariantach – poświęcone kuchni polskiej, włoskiej, amerykańskiej, francuskiej, japońskiej, aby wspomnieć tylko o paru kuchniach świata. Chętnie kupowane są też książki skoncentrowane na różnych typach diet, na przykład na diecie wegetariańskiej i wegańskiej czy na diecie ketogenicznej.

Warto więc wybrać książkę, która będzie uwzględniała preferencje dietetyczne osoby, której mamy wręczyć podarunek, albo wybrać książkę poświęconą jednej z kuchni świata lub też inną tematyczną książkę kucharską.

Albumy

Na uwagę zasługują też efektowne albumy. Takie właśnie książki można kupić w wielu ciekawych wariantach dla czytelników o zróżnicowanych zainteresowaniach. Mogą być one poświęcone malarstwu, modzie, zwierzętom, roślinom, architekturze, konkretnym krajom, kuchniom.

Jako że albumy książkowe mogą być dość drogie, warto zdecydować się na zamówienie takich właśnie książek w księgarniach internetowych, ponieważ to właśnie tam można znaleźć je w najniższych cenach.

Poradniki

Jeśli poszukujemy książek na prezent, warto także uwzględnić poradniki, które obecnie można też znaleźć w księgarniach w najróżniejszych wariantach. Mogą być to poradniki dotyczące stylu życia, mody czy też poradniki finansowe. Wybór jest więc spory.

Gdy zatem poszukujesz książek na prezent, warto wziąć pod uwagę nasze propozycje. Takie książki mogą nadać się jako udany upominek na wiele okazji i z pewnością sprawią one radość obdarowanej osobie!

Redakcja kreatywna-edukacja.pl