Indywidualne lekcje angielskiego zamiast w grupie?

Obecnie do jednych z najbardziej powszechnych języków obcych należy język angielski, który jest wymagany często także w ramach obowiązków zawodowych. W sytuacji kiedy chcemy nauczyć się lub zamierzamy podszkolić znajomość tego języka, warto jest skorzystać z oferty szkoły języków obcych. Jednakże jaka forma przyswajania tego języka czy na zajęciach grupowych bądź indywidualnie okaże się dla nas najbardziej odpowiednia?

Dlaczego warto jest wybrać indywidualną lekcję angielskiego?

Po pierwsze prowadzone zajęcia będą wymagały od nas większego zaangażowania i motywacji, związanej z koniecznością przygotowania się i aktywnego uczestnictwa na zajęciach, co sprawia, że więcej nauczymy się w krótszym czasie. Po drugie korepetytor będzie nam zadawał prace domowe do odrobienia na następne zajęcia. Dodatkowo istnieje możliwość ustalenia z korepetytorem częstotliwości spotkań. Większe postępy będzie można zaobserwować, kiedy uczestnik spotka się z lektorem dwa razy w tygodniu po godzinie, czy półtorej, niż tylko raz w tygodniu. Indywidualna nauka angielskiego jest elastyczna i dopasowana do potrzeb ucznia. Niewątpliwą zaletą jeżeli chodzi o indywidualne zajęcia, jest to, że lektorowi języka angielskiego zależy na jak największych i najszybszych postępów. Ponadto indywidualna nauka angielskiego pozwala na przełamanie bariery językowej przez uczestnika.

Zalety nauki angielskiego przez internet.

W dzisiejszych czasach, kiedy to jesteśmy zabiegani i nie mamy czasu, to bardzo dobrym rozwiązaniem mogę okazać się indywidualne lekcje angielskiego przez internet. Czas, który musielibyśmy przeznaczyć na dojazdy do lektora, możemy bardziej efektywnie wykorzystać np na odrobieniu pracy domowej. Kolejnym powodem przemawiającym za nauką we wspomnianej formie jest również przyswojenie tego języka obcego wszędzie niezależnie, gdzie jesteśmy. Angielski przez Skype pozwala również na dostęp do zagranicznych native speakerów. Tok nauczania dobierany jest na podstawie testu wypełnionego przez słuchacza. Następnie lektor łączy się wraz ze słuchaczem w wyznaczonym terminie. W sytuacji, kiedy osoba prowadząca zajęcia potrzebuje coś objaśnić słuchaczowi, posiłkując się rysunkiem, czy wykresem, wtedy nauczający może użyć białej wirtualnej tablicy.

Indywidualne lekcje angielskiego przez Internet mają wiele zalet z tego względu, że charakteryzują się one wygodą, elastycznością oraz zastosowaniem najnowszych technologii. Jedyną wadą w przypadku indywidualnych zajęć jest wyższa cena w porównaniu z zajęciami grupowymi. Natomiast nauka angielskiego przez Skype jest tańsza niż indywidualne zajęcia stacjonarne w szkołach językowych.

Redakcja kreatywna-edukacja.pl