Karabiny cywilne typu AR-15

Z roku na rok rośnie zainteresowanie bronią, a co się z tym wiąże, strzelectwem. Na wzrost popularności tego niszowego do tej pory hobby niewątpliwie wpłynął fakt, że broń palna stała się bardziej dostępna, a i o pozwolenie na jej posiadanie coraz łatwiej. Co więcej, niemal w każdym większym mieście można znaleźć strzelnicę i instruktora, który wprowadzi w tajniki strzelectwa. Nie brakuje też specjalistycznych kursów o różnych poziomach zaawansowania, na których można nauczyć się posługiwania bronią i stopniowo pogłębiać umiejętności i rozwijać swoją wyjątkową pasję.

Karabinek – marzenie każdego miłośnika broni

Pasjonatów strzelectwa, jak również kolekcjonerów broni palnej wciąż przybywa. Nie można się zatem specjalnie dziwić, że w ich głowach wcześniej czy później kiełkuje myśl, aby stać się posiadaczem własnej broni palnej. Początkowo jest to najczęściej jeden z popularnych modeli pistoletów. Jednak fani strzelectwa zwykle na tym nie zaprzestają. Karabin to broń, o której większość z nich marzy, a szczególnie o modelu AR-15. Czym specjalnym wyróżnia się ten karabinek, że cieszy się takim zainteresowaniem i na czym polega jego fenomen?

Uniwersalna broń dla każdego

Karabin AR-15 jest produkowany w przeróżnych wersjach. Poszczególne jego modele różnią się pomiędzy sobą parametrami technicznymi, ale także rozmiarem, wagą, możliwościami strzeleckimi i przeznaczeniem. Pierwsza wersja tej broni pojawiła się na rynku w 1963 roku i był to karabinek samopowtarzalny przeznaczony do użytku cywilnego. Jego konstrukcja oparta był na cięższym modelu AR-10 o kalibrze 7,62mm. Ówczesne karabiny AR-15 były bardzo lekką bronią, ważącą z pustym magazynkiem zaledwie 2,72kg. Do ich produkcji wykorzystano stopy lekkie, zmniejszony został również kaliber broni, co korzystnie wpłynęło na wagę karabinka. Z czasem okazało się, że jego konstrukcja jest bardzo podatna na różnego rodzaju modyfikacje i modernizacje i tak stopniowo powstawały coraz to bardziej nowoczesne jego wersje. Co więcej, niektóre zmiany można bez problemu zrobić we własnym zakresie, nawet bez specjalistycznej wiedzy rusznikarskiej. Nie można się zatem dziwić rosnącej popularności tego modelu.

Jak zostać właścicielem AR-15

AR-15 to karabiny cywilne, dostępne w wielu wersjach. Ta niezwykle uniwersalna broń palna znajduje szerokie zastosowanie i z powodzeniem może być wykorzystywana do strzelania rekreacyjnego, szkolenia bojowego, jak również w przeróżnych dyscyplinach sportowych. Sklep Racegun.pl oferuje różne wersje karabinu AR-15, spośród których można wybrać model wpasowujący się w indywidualne potrzeby klienta i posiadany przez niego budżet. Należy zaznaczyć, że nie ma możliwości zakupu broni przez internet. Można ją jedynie zarezerwować, a następnie osobiście odebrać w sklepie po okazaniu promesy na jej zakup.

Redakcja kreatywna-edukacja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.