Książki Katarzyny Bondy – jakie powieści polskiej mistrzyni kryminałów warto przeczytać?

Katarzyna Bonda nazywana jest polską mistrzynią kryminału. Nie ma w tym przesady – autorka jest obecnie najpopularniejszą, a przy tym świetnie ocenianą przez krytyków pisarką. Jakie książki Katarzyny Bondy warto przeczytać?

Cztery żywioły Saszy Załuskiej”

„Cztery żywioły Saszy Załuskiej” to cykl czterech powieści o śledztwach, w których bierze udział Sasza Załuska. Książki Katarzyny Bondy z tego cyklu obejmują następujące powieści: „Pochłaniacz”, „Okularnik”, „Lampiony” oraz „Czerwony pająk”.

Pochłaniacz”

W „Pochłaniaczu” historia rozpoczyna się od tragedii: zimą 1993 roku ginie dwoje nastolatków. Wszystko wskazuje wówczas na zbieg nieszczęśliwych wypadków. Kiedy jednak dwadzieścia lat później Saszę Załuską odwiedza właściciel jednego z klubów muzycznych, który jest przekonany, że ktoś chce go zabić, wszystko wydaje się zmieniać. Profilerka zaczyna odnajdywać coraz wyraźniejsze tropy. Czy odkryje prawdę o tym, co zdarzyło się dwie dekady temu?

Okularnik”

W „Okularniku” pisarka przenosi natomiast profilerkę na Podlasie. Saszy nie będzie jednak dane odpocząć. Kobieta bierze udział w weselu, z którego zostaje uprowadzona panna młoda. Dodatkowo w pobliskim lesie odnajdywane są kolejne szczątki. Sasza musi stanąć przed wyzwaniem polegającym nie tylko na odkryciu prawdy, ale również ocaleniu własnego życia.

Lampiony”

„Lampiony” to trzeci tom cyklu o Saszy Załuskiej. Tym razem profilerka musi uporać się z własną przeszłością. Tajemnica, którą odkryje, może dosłownie zwalić z nóg. Ponadto kobieta musi odkryć tożsamość bezwzględnego podpalacza z Łodzi. Czy uda jej się dowiedzieć, kto stoi za podpaleniami i powstrzymać złoczyńcę przed kolejnymi przestępstwami?

Czerwony pająk”

„Czerwony pająk” to ostatni tom z cyklu „Cztery żywioły”. Tym razem dochodzi do porwania córki profilerki. Policja nie jest w stanie ustalić miejsca przebywania dziewczynki, więc kobieta podejmuje się własnego śledztwa. Szybko odkrywa, że z uprowadzeniem może mieć wiele wspólnego nietypowe samobójstwo „Dziadka” – dawnego oficera wywiadu, niegdysiejszego przełożonego Załuskiej.

Książki Katarzyny Bondy z cyklu „Cztery żywioły” znajdziesz w księgarni internetowej https://matfel.pl/tra-pol-198293-Katarzyna-Bonda.html.

Miłość leczy rany”

Po przeczytaniu sagi o Saszy Załuskiej koniecznie sięgnij po „Miłość leczy rany”. Powieść rozpoczyna się od poznania historii Kereja – młodego wojownika z Kazachstanu, który musi opuścić kraj, aby uciec przed karą śmierci. Tymczasem kilka lat później w Polsce studentka Tosia poznaje Igora. Młodzi szybko zostają parą. Na mężczyźnie cieniem kładzie się jego mroczna przeszłość. Czy powszechnie szanowany i lubiany człowiek ma coś wspólnego z masakrą sprzed lat w Kazachstanie? Czy prawdziwa miłość jest w stanie znieść wszystko?

Redakcja kreatywna-edukacja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *