Samochody RC – nie tylko dla dzieci

Samochody zdalnie sterowane kojarzą się raczej z zabawkami dla maluchów. Rzadko bierzemy je pod uwagę, gdy szukamy interesujących pomysłów na prezent dla osób dorosłych. Co zatem mają one do zaoferowania użytkownikom, którzy mogą sobie już pozwolić na prawdziwy model samochodu? Poznaj samochody RC z zupełnie innej strony.

Czy wiesz, że samochody RC zaliczane są również jako wyposażenie dla miłośników modelarstwa? Gwarantują one wiele możliwości modernizacji, co bez wątpienia przekłada się na zainteresowanie osób poszukujących nowego hobby. W końcu możesz spełnić swoje marzenie z dzieciństwa o super samochodzie, który będzie spersonalizowany zgodnie z Twoimi indywidualnymi oczekiwaniami w stosunku 1:1.

samochody RC

Modelarstwo dla osób, które nie lubią się nudzić

Modelarze dzielą się na dwie kategorie specjalistów. Pierwsza konstruuje swoje pojazdy, projekty lub samoloty i po prostu stawia na półce. Zazwyczaj są one imponujące pod kątem detali, a stworzenie ich wymaga ogromnej precyzji. Nic zatem dziwnego, że nikt nie chce ich zniszczyć podczas zabawy. Druga grupa to osoby, których zupełnie nie interesuje statyczne kolekcjonowanie. Dla nich właśnie dedykowane są samochody RC. Po zakończeniu projektu mogą oni po prostu wziąć swój samochód na tor lub mało ruchliwą ulicę i testować jego maksymalne osiągi szybkości, wytrzymałość, czy nawet możliwość kontroli podczas driftu, co jest bardzo częstym wyborem wśród młodych pasjonatów zdalnie sterowanych samochodów.

Innowacyjne rozwiązania, technologia i modele RC

Gdy masz już wybrane nadwozie, musisz zadbać o jego wygląd. Do malowania możesz podejść na kilka sposobów. Najprostszy to standardowe malowanie na jeden kolor, wykorzystanie naklejek i zabezpieczenie całości przy pomocy bezbarwnego lakieru. Najbardziej ekstremalny sposób dedykowany jest jednak osobom o większych umiejętnościach. Mowa oczywiście o wykorzystaniu takich narzędzi jak aerograf. Samochody RC są jednak małymi dziełami sztuki, gdy tylko zadbamy o nie z należytą starannością. Chyba nie trzeba mówić, że efekt wart jest wielogodzinnych sesji.

Wysokiej klasy samochody RC nie należą do najtańszych konstrukcji dostępnych na rynku. Świadczą o tym między innymi koszty zakupu markowych części, gdzie nawet komplet felg, to cena w granicach 50-200 złotych. Gdy dodamy do tego silniki, moduły i elementy pozwalające na tuning pojazdy, okaże się, że skonstruowanie takiego pojazdu to cena rzędu kilkuset złotych lub w przypadku konstrukcji dla naprawdę zaawansowanych zawodników, kilka tysięcy.

Redakcja kreatywna-edukacja.pl