Szkolenia dla nauczycieli – profesjonalne kursy online

Jednym z interesujących sposobów na zwiększenie kompetencji przez nauczycieli jest korzystanie z profesjonalnych kursów. Nowoczesna technologia w zakresie komunikacji i przekazywania wiedzy pozwala na prowadzenie wysokiej jakości szkoleń również w przestrzeni online. Pod tym kątem warto zapoznać się z bogatą ofertą wysokiej jakości szkoleń dla nauczycieli, którą przygotowała firma Lingwista z Lublina. Prowadzenie zajęć online sprawia, że z powodzeniem mogą skorzystać z nich nauczyciele z całej Polski. 

Oferta dostosowana do potrzeb nauczycieli 

To, co wyróżnia markę Lingwista na rynku profesjonalnych szkoleń dla nauczycieli to wieloletnia znajomość branży, dzięki czemu każda propozycja jest szyta na miarę ewoluujących potrzeb odbiorców. Certyfikaty potwierdzające ukończenie kursów internetowych Lingwista, są niezwykle cenione nie tylko na lubelskim rynku. Dzięki temu nauczycielom łatwiej o znalezienie satysfakcjonującego zatrudnienia oraz mają lepszą pozycję wyjściową w zakresie negocjacji swojej płacy. Oczywiście zdobyte umiejętności przekładają się także na warsztat nauczycieli i polepszenie jakości ich pracy. 

Szkolenia logopedyczne

Dużym zainteresowaniem wśród profesjonalnych kursów online cieszą się szkolenia z zakresu logopedii. To zajęcia, które pozwalają zdobyć praktyczną wiedzę w zakresie pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Dotyczą zarówno prowadzenia ćwiczeń z dziećmi z problemami z mówieniem, jak i dostosowywania metod pracy pod kątem potrzeb całej grupy. Przykładowe kursy online w ofercie Lingwista to m.in.:

  • Profilaktyka logopedyczna w przedszkolu. Metody i techniki pracy;
  • Afazja dziecięca. Diagnoza, terapia i funkcjonowanie dziecka z afazją;
  • Wady wymowy: głoski K, G, P, B, M, W, F, T, D, N. Postępowanie logopedyczne;
  • Efektywne metody terapii rotacyzmu (głoska R);
  • Dlaczego moje dziecko nie mówi? Rozwijanie komunikacji dzieci ze spektrum autyzmu. 

Kursy online z zakresu psychologii i wychowania

Kolejną grupę szkoleń internetowych dla nauczycieli stanowią te z zakresu wychowania i psychologii. Dzięki nim nauczyciele zdobywają dodatkowe umiejętności w zakresie postępowania z dziećmi, a także wspierania ich z obszaru psychologii. To cenione zdolności, które na znaczeniu zyskują zwłaszcza teraz, gdy w przedszkolach i szkołach pojawiają się dzieci powracające z nauki zdalnej oraz dzieci ukraińskie z doświadczeniem wojny . Praca z nimi wymaga odpowiedniego przygotowania i empatii. Przykładowe kursy online z tego zakresu to:

  • Dziecko ze spektrum autyzmu w przedszkolu;
  • Depresja u dzieci i młodzieży;
  • Jak budować i rozwijać poczucie własnej wartości u dzieci i młodzieży?
  • Uczeń z Ukrainy w klasie – jak pracować?

W ofercie Lingwista znajduje się kilkadziesiąt szkoleń w tym zakresie, dlatego każdy nauczyciel znajdzie interesującą go tematykę. 

Jakie jeszcze kursy online dla nauczycieli znajdziesz w ofercie Lingwista?

Nauczyciel to osoba, która powinna mieć bardzo dobry kontakt zarówno z uczniami, jak i rodzicami. Kursy w zakresie utrzymywania relacji z rodzicami i współpracy z nimi również znajdują się w ofercie szkoleń online Lingwista. Dobrym wyborem są również kursy internetowe dotyczące prowadzenia warsztatów z dziećmi. 

Obecnie korzystanie z nauki zdalnej dotyczy także nauczycieli, którzy chcą podnieść swoje kompetencje. Wysokiej jakości szkolenia zakończone zdobyciem certyfikatu to wygodny i sprawdzony sposób na zdobycie cennej wiedzy i rozszerzenie swojej kompetencji. Zachęcamy do skorzystania z oferty profesjonalnych szkoleń Lingwista. 

Redakcja kreatywna-edukacja.pl