Kiedy marynarki, a kiedy płaszcze? Moda na chłodniejsze pory roku

Chłodniejsza pogoda sprawia, że momentalnie chcemy ubierać się na cebulkę. To jednak niekoniecznie dobre rozwiązanie, a zwłaszcza w momencie, gdy nasz ubiór ma być nie tylko modny, ale też wygodny. Zbędne warstwy często sprawiają, że szybko robi nam się zbyt gorąco, a tego raczej chcielibyśmy uniknąć. Z tego artykułu dowiesz się, kiedy ze spokojem możesz nosić marynarki zamiast płaszczy. Skorzystaj z naszych porad! 


Ubiór męski dopasowany do pogody

Jeżeli chcemy, aby nasza stylizacja była dopasowana do pogody, czasami w pierwszej kolejności nie należy kierować się modą, ale przede wszystkim wygodą. Inaczej łatwo o przeziębienie oraz inne konsekwencje, których wolelibyśmy jednak uniknąć. Nie każdy wie również, że szczególnie istotne jest to, czy zwracamy uwagę na jakość kupowanych ubrań. Mowa przede wszystkim o materiałach, z których są szyte. 

Doskonałym przykładem będzie wełna. Świetnie ogrzewa ciało i to nawet przy bardzo niskich temperaturach. Akryl natomiast nie ma takich właściwości, a noszenie go sprawia, że zaczynamy się nadmiernie pocić. Dlatego tak ważne jest, aby zerknąć na skład umieszczony na metce. 

Im lepszej jakości ubrania nosimy, tym łatwiej jest nam dobrać outfit nawet do szczególnie niesprzyjającej pogody. Oprócz wełny świetnie sprawdza się także gruba bawełna. 

Kiedy nosić marynarki, a kiedy wybierać płaszcze?

Zarówno płaszcze, jak i marynarki można nazwać odzieniem wierzchnim. Różnica jest taka, że płaszcze sprawdzą się przy znacznie niższych temperaturach niż marynarki, co oznacza, że nosimy je nawet zimą. Dlaczego? Są zazwyczaj znacznie grubsze, mają porządniejszą podszewkę, a przede wszystkim inna jest też ich długość. 

Warto jeszcze dodać, że marynarki męskie nierzadko noszone są właśnie pod płaszczami, co wydaje się doskonałym duetem w momencie, kiedy zależy nam na eleganckiej, jesiennej bądź zimowej stylizacji. 

Sama marynarka może być odpowiednim okryciem na przykład wiosną, a już szczególnie, jeżeli pod spód założymy koszulę i sweter. Jeżeli jest to cienka marynarka, na przykład bez podszewki, to sprawdzi się także podczas chłodniejszego, letniego wieczoru.

Marynarki męskie lub płaszcze a jeansy – jak łączyć?

Tak naprawdę jeansy będą znakomitym wyborem przy różnych stylizacjach odpowiednich na co dzień. Są to w końcu spodnie, które występują w wielu wariantach, co pozwala na właściwe dopasowanie ich do naszej sylwetki. To, co jeszcze jest ważne to fakt, że jeansy mogą posłużyć nam nie tylko przez kilka sezonów, ale przez kilka lat. Tutaj kluczowe będzie jednak zwrócenie uwagi na to, czy mamy styczność z materiałem wysokiej jakości. 

A jak dopasować jeansy do marynarki czy płaszcza? Tutaj nie ma żadnych szczególnych wytycznych, o których należy pamiętać. Takie spodnie pasują zarówno przy jednym, jak i drugim zestawieniu. Właśnie dlatego są tak chętnie kupowane, a w męskiej garderobie występują nierzadko aż w kilku wariantach. Ich uniwersalność jest ponadczasowa. 

Redakcja kreatywna-edukacja.pl