Fizyczne i cyfrowe wersje gier

Każda branża przechodzi, swego rodzaju przejście w nowy trend. Nawet branża gier.
W dzisiejszych czasach, większość graczy kupuje gry w ich cyfrowych wersjach.

Lecz czy jest wytłumaczenie, fenomenu gier cyfrowych ?

Spekulacje można zacząć, od bardzo ekonomicznego argumentu. Trzeba wiedzieć, że produkcja cyfrowych nośników, kosztuje swoje. Każda jedna płyta, musi zostać graficznie przystrojona, musi na nią być zgrany program instalacyjny. Do tego dochodzi samo pudełko oraz instrukcja, będąca niezbędnym elementem tego zestawu. Wszystkie te rzeczy generują koszty, które czasami są wyższe niż zysk z gry.
Idąc dalej. Kiedy już dostajemy pudełko, musimy je gdzieś postawić. To z kolei zabiera nam miejsce, na półce, bądź biurku. Oczywiście, kiedy używamy, w jakiś sposób tego pudełka, nie zbiera ono kurzu, natomiast odstawione na dłuższy czas, zaczyna powoli zbierać kurz. Jednocześnie trzeba powiedzieć, że postawione obok siebie pudełka, tworzą bardzo ciekawą kolekcję, która może prezentować się w okazały sposób. Trzeba zaznaczyć, że niektórzy gracze kupują fizyczne nośniki, tylko po to, aby zasilić swoją kolekcję, oczywiście jednocześnie posiadając już wersję cyfrową.

Popularność wersji cyfrowych

Wersje cyfrowe, są dziś bardziej popularne, niźli ich poprzednicy. Może się wydawać to dziwne, ale wydawcy łatwiej jest puścić w obieg wersję cyfrową, którą można kupić nie ruszając się z domu. Dodatkowo, sklepy, platformy na których kupujemy posiadają funkcję biblioteki. Po jej otwarciu pokazują się nam ikony reprezentujące każdy zakupiony tytuł. Tym samym mamy obopólną korzyść. Gracz nie traci miejsca, nie licząc tego na dysku, a wydawca nie musi płacić za wielosztukowy nakład, zmniejszając liczbę fizycznych kopii o znaczną część.
Mimo istnienia możliwości kupowania gier przez internet, fizyczne nośniki, nadal istnieją, natomiast, trzeba pamiętać, że każdy gracz jest inny. Jeden będzie kupował cyfrową wersję, drugi będzie wolał zasilić swoją kolekcję o nowy nabytek.

Zobacz więcej podobnych artykułów na giznet.pl

Redakcja kreatywna-edukacja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.