Dlaczego uczyć się języków obcych?

0
73

Dlaczego większość ludzi uczy się drugiego języka? Głównym powodem są względy komunikacyjne. Kiedy możesz rozmawiać z ludźmi w ich własnym języku, pogłębiasz więzi i zrozumienie. Nauka języka obcego już od najmłodszych lat, pozwala korzystać z ogromnych możliwości przez całe życie, aby korzystać z międzykulturowych przyjaźni, szerszych możliwości kariery, ekscytujących przygód w podróży i głębszych wglądów w to, jak inni widzą świat.

Nauka języków

Naucz się mandaryńskiego, a będziesz mógł rozmawiać z ponad miliardem ludzi na całym świecie. Ucz się hindi, a będziesz mógł rozmawiać z kolejnymi 650 milionami ludzi. Hiszpański daje ci około 420 milionów. Jeśli już mówisz po angielsku, będziesz w stanie rozmawiać z połową światowej populacji!
Podczas gdy angielski stał się lingua franca na świecie, nauka języka obcego (lub dwóch) zwiększa możliwości połączenia i otwiera drzwi do wielu korzyści płynących z dwujęzyczności.

Osoby dwujęzyczne

Badania wykazały, że osoby dwujęzyczne lepiej radzą sobie z zadaniami wymagającymi wielozadaniowości i skupienia uwagi niż osoby jednojęzyczne. Skany mózgu pokazują, że mają więcej szarej materii w obszarach mózgu zaangażowanych w funkcje wykonawcze. Hipoteza jest taka, że wysiłek ciągłego wybierania właściwego języka we właściwym czasie zapewnia dwujęzycznym „gimnastykę umysłową”, co daje im dodatkową praktykę skupiania uwagi.
Korzyści te pojawiają się wcześnie – nowe badania pokazują, że nawet dzieci poniżej jednego roku życia, które mają kontakt z różnymi językami, wykazują odmienne wzorce poznawcze w mózgu w porównaniu do jednojęzycznych. W rzeczywistości niektórzy badacze twierdzą, że najlepszym sposobem na posiadanie mądrzejszych dzieci jest wystawienie ich na wiele języków, gdy są młode.

Zobacz więcej artykułów na mamamigotka.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here