A czy ty masz talent?

Wiemy jak działa większość szkół. W sumie to nie działa, ponieważ wiele z nich sprawia, że uczeń jest zniechęcony do nauki i odkrywania siebie. Dlatego dobrze jest, gdy rodzice sami zadbają o edukację swojego dziecka i o to, by naprawdę się rozwijał w kierunkach, które go interesują i fascynują. Najlepiej w takim razie zacząć od rozmowy, a jeszcze lepiej od tego, by dowiedzieć się, czym jest zarządzanie talentami. W końcu to ważna sprawa.

Każdy człowiek na całym świecie ma na pewno jakiś wyróżniający go talent. Dlatego trzeba go odkryć, a potem rozwijać tak, by na pewno ta osoba była z tego zadowolona. Na pewno przekonamy się, że to fantastyczna zabawa. W każdym razie warto zacząć od samych podstaw i już dzisiaj porozmawiać ze swoim dzieckiem o tym, co lubi robić i czym chciałoby się zajmować, jeśli chodzi o jego pasję. Na pewno pomoże nam to w dokonaniu wyboru, gdzie wysłać go do szkoły średniej lub pomóc w wybraniu potem odpowiednich studiów. Dzięki temu na pewno nie zmarnuje się i nie będzie musiał do końca życia zarabiać na nudnym, marnym stanowisku.

Czy moje dziecko ma talent?


Zacznijmy od przyjrzenia się talentom naszych dzieci. Wiemy doskonale, że znają się na paru rzeczach, ale tylko kilka z nich naprawdę je fascynuje i sprawia, że tym chciałyby się naprawdę zajmować w przyszłości. Na tym na pewno powinniśmy się skupić i nie przejmować się, czy ma to sens, czy nie. Dziecko może uwielbiać, malować lub rysować. Wtedy kierujemy je na odpowiednie kursy, kupujemy kredki, farby i papier, dzięki czemu może się dalej rozwijać i poznawać swoje możliwości.

A może dziecko lubi układać klocki, sklejać makiety lub robić cokolwiek innego, co wykracza poza normalną pracę na płatnym stanowisku? Na pewno warto je wtedy wspierać i pokazywać, że powinno dalej to robić. Może potem połączy to ze swoją pracą, z może nie. Nie powinniśmy się tym teraz przejmować. Dopóki jest dzieckiem, powinno się dobrze bawić i łączyć zabawę z prawdziwą nauką, dzięki czemu na pewno się nie zanudzi, zdobędzie sporo wiedzy i nowych umiejętności, które na pewno mu się przydadzą w przyszłości. W takim razie nie marnujmy ani jednej chwili i już dzisiaj przekonajmy się, na jak wiele stać nasze dzieci.

Daj swojemu dziecko miejsce do rozwoju

W każdym razie powinniśmy zadbać o to, by miały odpowiednie warunki do rozwoju. Na pewno będą nam za to potem wdzięczne. A kto wie? Może z naszym dzieci wyrośnie kolejny Mozart, da Vinci lub ktoś jeszcze innym, kto osiągnie naprawdę wiele i zostanie zapamiętany przez kolejne pokolenia. Na pewno warto spróbować i nie poddawać się.

Redakcja kreatywna-edukacja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *